Днiпровський
Мiський юридичний лiцей
25 років на освiтянському просторi!
 Девіз ліцею:
"В кожнiй людинi сонце, тiльки дайте йому свiтити"
 

Сократ

Для входу на сайт

ДО УВАГИ ЛІЦЕЇСТІВ!


Євроклуб Міського юридичного ліцею «Пілігрим»

оголошує конкурсний відбір кандидатів

на участь у міжнародному (Україна,Німеччина)

молодіжному проекті «…Та йти далі?».


Умови конкурсу, анкети учасників та критерії оцінювання кандидатів розміщено на сайті ліцею  та на дошці оголошень


Анкети для участі в конкурсі та критерії можна взяти у керівника проекту Лук’янової А.А.

або завантажити за посиланням:


Анкета учасника, Критерії участі у проекті


Здача анкет:  до 04.09.2017.

Конкурсний відбір: 05.09.2017

 

Проектна зустріч: 21.-28.09.2017

 

 

 

 

Міжнародний молодіжний проект

«... І йти далі? ..»

 

Учасники:

1. Школа імені АвгустаМаке (Бонн, Німеччина)10 учасників.

2. Комунальний навчальний заклад «Міський юридичний ліцей» (Дніпро, Україна)– 10 учасників.

 

Запланована дата проведення

Жовтень 2016 – березень 2017

 

Поправка до проведення проекту

За умовами проекту було заплановано дві зустрічі: у Бонні та в Дніпрі. На превеликий жаль, відбулася лише одна з них, у Бонні. Ситуація на сході України та близькість розміщення нашого міста до зони АТО, не сприяють тому, щоб німецькі однолітки приїхали до нас у гості.  Тому на другу таку зустріч нас люб'язно запросили учасники німецько-грузинського проекту, школярі з міста Зугдіді.

 

Мета проекту

"... І йти далі ..» – двосторонній соціальний проект для підлітків про історію біженців в Дніпрі і Бонні по темі «Дискримінація: відкрий очі»!

Історія і культура народів, представники яких стали біженцями через війну в своїх країнах, досліджується на біографічних прикладах. Проект про порівняння: тоді – і сьогодні, в Дніпрі і в Бонні.

Разом з пошуком колективної історії біженців (зокрема, кримських татар (Україна) і єзидів (Сірія, Німеччина) і сучасної історії сімей та окремих людей, учасники проекту розроблятимуть різні художні формати зображення дискримінації людини.

Вони відображатимуть на папері тексти й історії, які вони опишуть за результатами спілкування з біженцями, намалюють малюнки і карти, зображуючи в них моменти, які найбільш вразили їхню уяву. Сама назва проекту відображає долі і почуття людей, які в умовах дискримінації не впевнені в своєму завтрашньому дні.

"... І йти далі ..?» – проект про історію сьогодення, коли в обох школах навчаються діти і підлітки, які змушені покинути свою батьківщину і жити тепер з невизначеним статусом в Україні або в Німеччині. При цьому основна увага буде приділена тому, що ці народи – єзиди і кримські татари – вже піддавалися в минулому дискримінації (депортація кримських татар в 1944 р., постійне переслідування протягом століть єзидів), а сьогодні відбувається повторення цих жахливих процесів.

Однак, біженці – це не тільки групи людей. Це і окремі люди, з їх окремими долями. У діалозі поколінь візьмуть участь як літні люди, так і молодь, в контексті різноманітності сучасного суспільства.

Партнери проведуть дослідження історії єзидів і татар, вивчать на основі історій конкретних сімей і окремих людей проблеми і випадки дискримінації. Вони дослідять історичні та актуальні причини переміщення і втечі людей.

Підлітки вивчать дискримінацію в недавньому минулому і обговорять її випадки, що виникають в сьогоднішніх школах двох країн.

Учасники проекту візьмуть інтерв'ю, а потім створять невеликі розповіді про історію переслідувань і переслідуваних (єзидів і татар).

Проектанти активують свої знання мови і придбають новий досвід в інтерв'ю зі свідками (єзиди говорять на круманчі, яким володіють кілька учнів і учениць, а також викладач школи імені Августа Маке, літературна мова кримських татар дуже схожа на турецьку мову, міжнародною мовою спілкування учасників проекту є німецька та англійська мови).

 

ЕТАПИ ПРОЕКТУ

Жовтень 2016:знайомство з сім'ями кримських татар, які проживають в Дніпрі. Інтерв'ювання. Опис окремих долей, історій сімей.

Листопад 2016:створення комп'ютерних презентацій. Підготовка матеріалів для німецьких партнерів.

Березень 2017:перший етап проектної роботи (Німеччина). Звіт в Дніпрі перед кримсько-татарськими партнерами.

Вересень 2017: другий етап роботи проекту (Грузія, м. Зугдіді).

 

Керівники проекту з української сторони:

• Недосекіна Тетяна Вікторівна (директор КЗО «Міський юридичний ліцей»)

• Лук'янова Алла Анатоліївна (викладач), тел. 097 462 38 15