Комунальний заклад освіти
"Міський юридичний ліцей
наукового спрямування
при Університеті митної справи
та фінансів" Дніпровської міської ради
30 років на освiтянському просторi!

Для входу на сайт

   «Бережімо наш скарб – рідну мову!» – під таким гаслом були проведені заходи в Міському юридичному ліцеї до Міжнародного дня рідної мови, який відзначається щороку 21 лютого. Протягом дня проводилися різні види робіт, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися зі шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.

   Про мову як духовний скарб нації, про те, що вона живе в наших серцях, йшла мова під час годин спілкування для учнів 9-11 класів, демонстрації учнівських тематичних стіннівок та пересувної книжкової виставки, яку підготувала бібліотекар ліцею Нечаєнко М.В. на тему: «Мова – духовний скарб нації». На виставці були представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу.

   Учні наголосили на тому, що рідне слово – це найдорожчий скарб людини. Цю думку неодноразово підкреслювали відомі культурні діячі. Панас Мирний стверджував: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка живого духу, багата скарбниця, в якій народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, почування». Українську мову Володимир Самійленко назвав «діамантом дорогим», Дмитро Білоус –  «дивом калиновим», а Володимир Сосюра – «мовою солов'їною». Вона — «життя духовного основа», підкреслював Максим Рильський.

   Проведення заходів до Міжнародного дня рідної мови продемонструвало, що учні відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження мови, культури, звичаїв й традицій свого народу.