Комунальний заклад освіти
"Міський юридичний ліцей
наукового спрямування
при Університеті митної справи
та фінансів" Дніпровської міської ради
30 років на освiтянському просторi!

Для входу на сайт

 
   У Міському юридичному ліцеї протягом тижня пройшли Шевченківські дні з нагоди відзначення  Дня народження Тараса Григоровича Шевченка – величної особистості в історії України, знаменного митця, художника і поета. Будь-який рядок із «Кобзаря» – це настанова від великого мислителя, це повчання від Батька нації, це біль та крик душі справжнього українця з чистою та щирою душею.
     В 9 – 11 класах пройшли  години спілкування на тему: «Тарас Шевченко – геніальний син українського народу».
  На уроках української літератури ліцеїсти готували проекти-презентації про творчий шлях Т. Г. Шевченка, декламували поезію, приймали участь в обговореннях та диспутах. Під час вікторини відповідали на запитання, пов’язані з творчістю великого Кобзаря. 
   У бібліотеці протягом тижня проходила літературна виставка на тему: «Творчість Тараса Шевченка».
   Тарас Шевченко все своє життя, весь свій могутній талант присвятив українському народові: своїм сучасникам і нам, нащадкам. Будьмо вдячні йому і за «Заповіт», і за «Гайдамаків», і за «Катерину». Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар. 

На відзнаку роковин з дня народження Т. Г. Шевченка

  1. У нашому закладі серед учнів 9 – 11 класів проводився конкурс есе  патріотичногромадянської тематики «Єднанням сильні!» під гаслом: «Встане Україна,…Світ правди засвітить…» (Т.Г.Шевченко «Стоїть в селі Суботові»). Кращі роботи учнів, а саме Тюлькової Олесі (9 -2), Шевченко Євгенії (9 -2) та Устіченка Владислава (9 -2) були надіслані на конкурс.
  2. Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.12.2021 р. №1982-ІХ «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022 – 2023 роках», з метою консолідації та формування історичної свідомості українського народу, збереження національної пам’яті та належного вшанування пам’ятних дат і ювілеїв, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України проводить конкурс есе патріотичногромадянської тематики «Єднанням сильні!» на відзнаку  роковин з дня народження Т.Г.Шевченка. Цьогоріч конкурс проходить під гаслом: «Встане Україна,…Світ правди засвітить…» (Т.Г.Шевченко «Стоїть в селі Суботові») Провідна ідея есе-роздуму –  в поетичних рядках пророків української національної ідеї ХІХ-ХХІ століття: 

«І день іде, і ніч іде.

І, голову схопивши в руки, 

Дивуєшся, чому не йде

Апостол правди і науки?»   (Т .Г. Шевченко)

           та

«Життя іде і все без коректур…

Прозрінь не бійся, бо вони як ліки»  (Л. В. Костенко )

Прийом конкурсних робіт до 03.03.2023 р.

         _________________________________________