Комунальний заклад освіти
"Міський юридичний ліцей
наукового спрямування
при Університеті митної справи
та фінансів" Дніпровської міської ради
30 років на освiтянському просторi!

Для входу на сайт

Міжнародний молодіжний проект «Та йти далі»

Міський юридичний ліцей (м. Дніпро, Україна)

Школа імені Августа Маке (м. Бонн, Німеччина) 

26.11.2016 – 06.12.2016

 

Вже третій рік поспіль Міський юридичний ліцей спільно з школою ім. Августа Маке під егідою німецького фонду "Спогади. Відповідальність. Майбутнє" проводить спільні молодіжні проекти, присвячені актуальним темам сьогодення. Тема проекту в цьому році: "Дискримінація", а назва його: "Та йти далі". Бо, хоч ми і живемо у двадцять першому столітті, все одно дискримінація не зникла з життя людства.. До людей іноді ставляться несправедливо тільки через національну приналежність, колір шкіри або навіть стать, забуваючи, що всі люди - рівні. 


В цьому році в проекті взяли участь десять ліцеїстів. Я була дуже щаслива, що мені вдалося пройти конкурсний відбір та потрапити в у списокйого  учасників. Підтемою нашого проекту в Україні  була "Дискрімінація кримських татар". Історія цього народу вражає. Він мав свою землю, але не мав прав на неї. Це нація, яку завжди намагалися знищити, але вони боролисяза своє існування. В ході роботи над проектом ми познайомились з декількома родинами, які пережили події в Криму  2014-го року, а їх предки - депортацію 1944-го року. Болісно слухати розповіді людей, вимушених покинути свій дім і почати нове життя в незнайомому місці, у важких умовах. 


Двадцять шостого листопада ми сіли на потяг до Києва,-так почалася наша неймовірна поїздка доміста Бонн. Потім ми пролетіли тисячи кілометрівлітаком, щоб нарешті опинитися в Німеччині. Нас радо прийняли  німецькі родини учнів школи Августа Маке - учасників проекту. Сім'я,в яку я потрапила, - дуже гостинна та дружелюбна, а час проведений з моєю хост-сестрою я ніколи не забуду.

 
Спершу було знайомство в школі. З німецькими учнями ми одразу знайшли спільну мову, а невдовзі сталисправжніми друзями.Першу частину дня ми проводили в школі, там ми створили справжнісіньку книгу, для якої самостійно виробили папір, та  разом з талановитою боннською художницею малювали символічні зображення, що були пов’язані з темою біженців сьогодення: кримчан, сирійців, курдів. Також ми ділилися результатами проведених інтерв'ю та поглибили свої знання щодо прикладів дискримінації в сучасному суспільстві.

Після школи ми брали участь у екскурсії містом, відвідували музеїтахудожні галереї. Перша екскурсія була присвячена знайомству з містом Бонн та з його визначними пам'ятками. На центральній площі ми побачили величний Боннський собор, ознайомилися зі старим університетомміста, де навчається 32500 студентів, старою ратушою на Риночній площі, з будинком Бетховена та набережною річки Рейн - найкращим місцем, де можна залишитися наодинці зі своїми думками.Також ми бували в першому музеї жінок, де  можна побачити цікаві фото колекції картини та скульптур,що  створені жінками та  присвячені жінкам. 


Найбільше вразив своїми розмірами та кількістю експонатів музей історії Німеччини. Під час перебування в музеї ми побачили наочно розвиток Німеччини з 40-х років і до нашого часу. 
Відвідали ми й музей, що  присвячений річці Рейн. Адже недарма кажуть, що вся історія Німеччини тісно пов’язана з цією величною рікою або відображена в його водах.

Ще ми відвідали художню галерею, де мали змогу ознайомитисьз оригіналами картин Августа Маке,- художника. Ім’я якого і носить наша школа-партнер.

В передостанній день перебування в Німеччині мі відвідали з екскурсією місто Кельн, - місто з також визначною історією та купою цікавих місць та пам'яток. Ми прогулювалися  атмосферними вуличками, величній набережнійРейна, різдвяному ринку та оглянули дивовижний Кельнський собор, побудований в готичному стилі. Він настільки багато має фресок та скульптур, що на нього можна дивитися вічно, вивчаючи кожну деталь. Саме там зберігаються святі мощі Трьох Царів-Волхвів. Тому Кельн - один з найважливішихтуристичних та паломницьких містНімеччини. 


Кожен вечір ми з німецькими учнями збиралися в центрі Бонну та разом проводили вільний час. Це було дуже весело та цікаво. Ми ходили разом в кав’ярні, на ковзанку, різдвяний ринок та просто гуляливулицями.Не дивлячись на те,що ми розмовляли часто різними мовами,ми прекрасно розуміли одне одного та змогли потоваришувати.

 
Проектний тижденьв Німеччині - одна з найцікавіших подій, які були вмоєму житті. Саме тут я познайомилися зновимидрузями, історією цієї дивовижної країни і весело та корисно провелачас.

Найважчим було прощання з нашими новими сім'ями та друзями, на очах у більшості з нас бриніли сльози смутку.Сподіваюсь, що навесні ми знову зустрінемося в рамках проекту. Але тепер вже – в нашому рідному ліцеї. То ж ласкаво просимо до нас у гості, наші німецькі друзі!