Комунальний заклад освіти
"Міський юридичний ліцей
наукового спрямування
при Університеті митної справи
та фінансів" Дніпровської міської ради
30 років на освiтянському просторi!

Для входу на сайт

ДО УВАГИ ЛІЦЕЇСТІВ!


Євроклуб Міського юридичного ліцею «Пілігрим»

оголошує конкурсний відбір кандидатів

на участь у міжнародному (Україна,Німеччина)

молодіжному проекті «…Та йти далі?».


Умови конкурсу, анкети учасників та критерії оцінювання кандидатів розміщено на сайті ліцею  та на дошці оголошень


Анкети для участі в конкурсі та критерії можна взяти у керівника проекту Лук’янової А.А.

або завантажити за посиланням:


Анкета учасника, Критерії участі у проекті


Здача анкет:  до 04.09.2017.

Конкурсний відбір: 05.09.2017

 

Проектна зустріч: 21.-28.09.2017

 

 

 

 

Міжнародний молодіжний проект

«... І йти далі? ..»

 

Учасники:

1. Школа імені АвгустаМаке (Бонн, Німеччина)10 учасників.

2. Комунальний навчальний заклад «Міський юридичний ліцей» (Дніпро, Україна)– 10 учасників.

 

Запланована дата проведення

Жовтень 2016 – березень 2017

 

Поправка до проведення проекту

За умовами проекту було заплановано дві зустрічі: у Бонні та в Дніпрі. На превеликий жаль, відбулася лише одна з них, у Бонні. Ситуація на сході України та близькість розміщення нашого міста до зони АТО, не сприяють тому, щоб німецькі однолітки приїхали до нас у гості.  Тому на другу таку зустріч нас люб'язно запросили учасники німецько-грузинського проекту, школярі з міста Зугдіді.

 

Мета проекту

"... І йти далі ..» – двосторонній соціальний проект для підлітків про історію біженців в Дніпрі і Бонні по темі «Дискримінація: відкрий очі»!

Історія і культура народів, представники яких стали біженцями через війну в своїх країнах, досліджується на біографічних прикладах. Проект про порівняння: тоді – і сьогодні, в Дніпрі і в Бонні.

Разом з пошуком колективної історії біженців (зокрема, кримських татар (Україна) і єзидів (Сірія, Німеччина) і сучасної історії сімей та окремих людей, учасники проекту розроблятимуть різні художні формати зображення дискримінації людини.

Вони відображатимуть на папері тексти й історії, які вони опишуть за результатами спілкування з біженцями, намалюють малюнки і карти, зображуючи в них моменти, які найбільш вразили їхню уяву. Сама назва проекту відображає долі і почуття людей, які в умовах дискримінації не впевнені в своєму завтрашньому дні.

"... І йти далі ..?» – проект про історію сьогодення, коли в обох школах навчаються діти і підлітки, які змушені покинути свою батьківщину і жити тепер з невизначеним статусом в Україні або в Німеччині. При цьому основна увага буде приділена тому, що ці народи – єзиди і кримські татари – вже піддавалися в минулому дискримінації (депортація кримських татар в 1944 р., постійне переслідування протягом століть єзидів), а сьогодні відбувається повторення цих жахливих процесів.

Однак, біженці – це не тільки групи людей. Це і окремі люди, з їх окремими долями. У діалозі поколінь візьмуть участь як літні люди, так і молодь, в контексті різноманітності сучасного суспільства.

Партнери проведуть дослідження історії єзидів і татар, вивчать на основі історій конкретних сімей і окремих людей проблеми і випадки дискримінації. Вони дослідять історичні та актуальні причини переміщення і втечі людей.

Підлітки вивчать дискримінацію в недавньому минулому і обговорять її випадки, що виникають в сьогоднішніх школах двох країн.

Учасники проекту візьмуть інтерв'ю, а потім створять невеликі розповіді про історію переслідувань і переслідуваних (єзидів і татар).

Проектанти активують свої знання мови і придбають новий досвід в інтерв'ю зі свідками (єзиди говорять на круманчі, яким володіють кілька учнів і учениць, а також викладач школи імені Августа Маке, літературна мова кримських татар дуже схожа на турецьку мову, міжнародною мовою спілкування учасників проекту є німецька та англійська мови).

 

ЕТАПИ ПРОЕКТУ

Жовтень 2016:знайомство з сім'ями кримських татар, які проживають в Дніпрі. Інтерв'ювання. Опис окремих долей, історій сімей.

Листопад 2016:створення комп'ютерних презентацій. Підготовка матеріалів для німецьких партнерів.

Березень 2017:перший етап проектної роботи (Німеччина). Звіт в Дніпрі перед кримсько-татарськими партнерами.

Вересень 2017: другий етап роботи проекту (Грузія, м. Зугдіді).

 

Керівники проекту з української сторони:

• Недосекіна Тетяна Вікторівна (директор КЗО «Міський юридичний ліцей»)

• Лук'янова Алла Анатоліївна (викладач), тел. 097 462 38 15