Міжнародний молодіжний проект «Та йти далі»
Міський юридичний ліцей (м. Дніпро, Україна)
Школа імені Августа Маке (м. Бонн, Німеччина)
26.11.2016 – 06.12.2016
Вже третій рік поспіль Міський юридичний ліцей спільно з школою ім. Августа Маке під егідою німецького фонду "Спогади. Відповідальність. Майбутнє" проводить спільні молодіжні проекти, присвячені актуальним темам сьогодення. Тема проекту в цьому році: "Дискримінація", а назва його: "Та йти далі". Бо, хоч ми і живемо у двадцять першому столітті, все одно дискримінація не зникла з життя людства.. До людей іноді ставляться несправедливо тільки через національну приналежність, колір шкіри або навіть стать, забуваючи, що всі люди - рівні.
В цьому році в проекті взяли участь десять ліцеїстів. Я була дуже щаслива, що мені вдалося пройти конкурсний відбір та потрапити в у списокйого учасників. Підтемою нашого проекту в Україні була "Дискрімінація кримських татар". Історія цього народу вражає. Він мав свою землю, але не мав прав на неї. Це нація, яку завжди намагалися знищити, але вони боролисяза своє існування. В ході роботи над проектом ми познайомились з декількома родинами, які пережили події в Криму 2014-го року, а їх предки - депортацію 1944-го року. Болісно слухати розповіді людей, вимушених покинути свій дім і почати нове життя в незнайомому місці, у важких умовах.
Двадцять шостого листопада ми сіли на потяг до Києва,-так почалася наша неймовірна поїздка доміста Бонн. Потім ми пролетіли тисячи кілометрівлітаком, щоб нарешті опинитися в Німеччині. Нас радо прийняли німецькі родини учнів школи Августа Маке - учасників проекту. Сім'я,в яку я потрапила, - дуже гостинна та дружелюбна, а час проведений з моєю хост-сестрою я ніколи не забуду.
Спершу було знайомство в школі. З німецькими учнями ми одразу знайшли спільну мову, а невдовзі сталисправжніми друзями.Першу частину дня ми проводили в школі, там ми створили справжнісіньку книгу, для якої самостійно виробили папір, та разом з талановитою боннською художницею малювали символічні зображення, що були пов’язані з темою біженців сьогодення: кримчан, сирійців, курдів. Також ми ділилися результатами проведених інтерв'ю та поглибили свої знання щодо прикладів дискримінації в сучасному суспільстві.
Після школи ми брали участь у екскурсії містом, відвідували музеїтахудожні галереї. Перша екскурсія була присвячена знайомству з містом Бонн та з його визначними пам'ятками. На центральній площі ми побачили величний Боннський собор, ознайомилися зі старим університетомміста, де навчається 32500 студентів, старою ратушою на Риночній площі, з будинком Бетховена та набережною річки Рейн - найкращим місцем, де можна залишитися наодинці зі своїми думками.Також ми бували в першому музеї жінок, де можна побачити цікаві фото колекції картини та скульптур,що створені жінками та присвячені жінкам.
Найбільше вразив своїми розмірами та кількістю експонатів музей історії Німеччини. Під час перебування в музеї ми побачили наочно розвиток Німеччини з 40-х років і до нашого часу.
Відвідали ми й музей, що присвячений річці Рейн. Адже недарма кажуть, що вся історія Німеччини тісно пов’язана з цією величною рікою або відображена в його водах.
Ще ми відвідали художню галерею, де мали змогу ознайомитисьз оригіналами картин Августа Маке,- художника. Ім’я якого і носить наша школа-партнер.
В передостанній день перебування в Німеччині мі відвідали з екскурсією місто Кельн, - місто з також визначною історією та купою цікавих місць та пам'яток. Ми прогулювалися атмосферними вуличками, величній набережнійРейна, різдвяному ринку та оглянули дивовижний Кельнський собор, побудований в готичному стилі. Він настільки багато має фресок та скульптур, що на нього можна дивитися вічно, вивчаючи кожну деталь. Саме там зберігаються святі мощі Трьох Царів-Волхвів. Тому Кельн - один з найважливішихтуристичних та паломницьких містНімеччини.
Кожен вечір ми з німецькими учнями збиралися в центрі Бонну та разом проводили вільний час. Це було дуже весело та цікаво. Ми ходили разом в кав’ярні, на ковзанку, різдвяний ринок та просто гуляливулицями.Не дивлячись на те,що ми розмовляли часто різними мовами,ми прекрасно розуміли одне одного та змогли потоваришувати.
Проектний тижденьв Німеччині - одна з найцікавіших подій, які були вмоєму житті. Саме тут я познайомилися зновимидрузями, історією цієї дивовижної країни і весело та корисно провелачас.
Найважчим було прощання з нашими новими сім'ями та друзями, на очах у більшості з нас бриніли сльози смутку.Сподіваюсь, що навесні ми знову зустрінемося в рамках проекту. Але тепер вже – в нашому рідному ліцеї. То ж ласкаво просимо до нас у гості, наші німецькі друзі!