Комунальний заклад освіти
"Міський юридичний ліцей
наукового спрямування
при Університеті митної справи
та фінансів" Дніпровської міської ради
30 років на освiтянському просторi!

Для входу на сайт

Університет імені Альфреда Нобеля

 

    Відзначати важливі події це наша багаторічна традиція! Відзначення Всесвітнього дня філософії для мене не обмежилося лише проведенням відкритої лекції, адже наші творчі й талановиті студенти надихнули мене та наших науковців на проведення цікавої дискусії. 2 грудня у форматі відео конференції zoom було проведено дискусійний круглий стіл на тему «Людина, культура та світ сучасних технологій», який організувала кафедра гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей УМСФ. Ми залучили до організації та проведення заходу близько 60 студентів із чотирнадцяти спеціальностей, ліцеїстів двох ліцеїв, викладачів та науковців різних кафедр УМСФ, а також гостей із Харкова та Львова.

    Що надихнуло мене на обрання теми «Людина, культура та світ сучасних технологій»? Це була дискусія на одному із занять по філософії, викликана темою доповіді студента другого курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Микити Муленка під назвою «Філософія трансгуманізму». Саме ця тема поклала початок філософському дискурсу серед студентів з таких питань, як саме сучасні технології змінюють світ і змінюють саму людину? Що відбувається із свідомістю людини, її світоглядом та внутрішнім духовним світом? Яким буде образ людства майбутнього? І яким буде світ навколо нас? Продовжився даний діалог у групах «Інженерія програмного забезпечення та прикладна математика», які також цікавляться філософією техніки, і сумісно із студентами, було вирішено організувати круглий стіл, запросивши студентів різних спеціальностей університету, науковців, а також учнів Міського юридичного ліцею наукового спрямування та учнів Наукового ліцею міжнародних відносин. Долучилися до підготовки круглого столу й талановитий вчений у галузі філософії техніки, критик, фантаст, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та політології НМетАУ Бескаравайний Станіслав Сергійович та дослідниця у галузі медіатехнологій, кандидат соціологічних наук, член соціологічної Асоціації України, член Гендерного Комітету з реклами, доцент кафедри управління соціальними комунікаціями ХНЕУ ім. С.Кузнеця, Бєлікова Юлія Валеріївна (м.Харків). Співведучою даного заходу була студентка третього курсу спеціальності «Журналістика» Коваленко Вікторія, яка разом зі мною виконувала роль модератора заходу та забезпечувала художнє й технічне оформлення виступів.

    Урочистий характер круглого столу створила наукова спільнота наших почесних гостей, у складі директора Міського юридичного ліцею наукового спрямування Шевчук Тетяни Павлівни; директора Наукового ліцею міжнародних відносин Кирпале Аліни Василівни; а також, господарів даного заходу, директора ННІ права та міжнародно-правових відносин к.ю.н., доцент, радника митної служби 1 рангу, почесного митника України Ліпинського Владислава Віталійовича, завідувача кафедри гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей д.філол.н., професора Калашнікової Ольги Леонідівни, д.філос.н., професора кафедри гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей Корха Олександра Миколайовича, завідувача кафедри комп’ютерних наук та інженерії програмного забезпечення к.техн. н., доцента Ульяновськаої Юлії Вікторівни.

    Студенти та науковці активно обговорювали питання ролі та значення соціальних мереж та їх впливу на сучасне суспільство, які звучали в доповіді Юліі Валеріївни Бєлікової. Нікого не залишили байдужим теми доповідей наших студентів другого курсу Микити Муленка «Філософія трансгуманізма» (ЕМ-19-1), Антона Коломійця «Саморефлексія свідомості, яка була оцифрована» (ЕМ-19-1), Артема Гащака «Образ майбутнього людства» (ІПЗ-19-1). Особливо активною була дискусія навколо доповіді Бескаравайного Станіслава Сергійовича, який розкрив цікаві та нові для студентів аспекти проблеми «Подолання скептицизму в традиції трансгуманізма».

    Неможливо передати атмосферу даного заходу, цікаві дискусії між студентами та науковцями, актуальні запитання ліцеїстів та студентів нашим доповідачам, коментарі гостей та учасників круглого столу – все це тривало три години і могло продовжуватися ще стільки ж. Адже тема невичерпна, актуальна, складна, яка має різні грані, не лише технологічну та матеріальну. Тому, за бажанням самих же студентів, дану традицію щодо проведення круглого столу на тему «Людина, культура та світ сучасних технологій» буде продовжено вже наступного року, з акцентом на морально-етичних та духовних складових людського буття.

    Хочу висловити особисту подяку усім науковцям УМСФ, кафедрі філософії та політології НМетАУ в особі доцента Бескаравайного С.С., кафедрі управління соціальними комунікаціями ХНЕУ ім. С.Кузнеця в особі Бєлікової Ю.В., Інституту післядипломної освіти та довузівської підготовки ЛНУ ім.І.Франка в особі методиста Казюти Г.В., директору Міського юридичного ліцею наукового спрямування Шевчук Т.П. та директору Наукового ліцею міжнародних відносин Кирпале А.В., які відгукнулися, долучилися та прийняли участь в проведенні круглого столу «Людина, культура та світ сучасних технологій».

    Окрема подяка студентам та ліцеїстам, з якими нам пощастило співпрацювати, обмінюватися знаннями та досвідом. Саме вони надихнули нас на організацію та проведення такого чудового заходу!